A DANTE II HASZNÁLATI ÚTMUTATÓJA
Instrukciók
- Óramutató
- Percmutató
- Korona
- Korona - Első kattanás
- Másodpercmutató
Az idő beállítása: Állítsd a koronát a 4. pozícióba és fordítsd el.
A karóra kézi felhúzása: Állítsd a koronát a 3. pozícióba és forgasd el az óramutató járásával megegyező irányba. Csak 1-5 teljes fordulatot végezz, vagy amíg enyhe ellenállást nem érzel. Ennél többel kockáztatod, hogy tönkremenjen az óramű.
További információk: Ez a karóra mechanikus, ami azt jelenti, hogy mechanikus alkatrészekből áll, így nincs benne elem. Ehelyett egy rugó hajtja, amelyet fel kell húzni. Ez egy automatikus mechanikus karóra, ami azt jelenti, hogy a karod lendületeinek segítségével felhúzza magát. Mivel esténként valószínűleg nem mozogsz olyan sokat, és minden embernek más aktivitású munkája van, jó ha beiktatod a mindennapjaidba, hogy reggelente felhúzd az órát.
Specifikáció
- Óramű: Seagull ST1646 automatikus mechanikus
- Vízállóság: 3 ATM / 30 méter
- Funkciók: dátum
- Elem: nem szükséges
- Üveg: zafírkristály
- Óratok anyaga: 316L rozsdamentes acél
- Óraszíj anyaga: valódi bőr, 316L rozsdamentes acél
- Nikkel-mentes: igen
- Maximum csuklóméret: bőr óraszíj 20,5 cm, acél óraszíj 21,5 cm
- Minimum csuklóméret: bőr óraszíj 14,5 cm, acél óraszíj 13,5 cm
- Óraszíj szélessége: 20 mm
- Óratok átmérője: 44 mm
- Számlap átmérője: 36 mm
- Óratok vastagsága: 12 mm
- Korona magassága: 4 mm
- Tokfül szélessége: 22 mm
- Magasság: 50 mm
- Súly: bőr óraszíj 78 g, acél óraszíj 174 g
HOGYAN ÁPOLD KARÓRÁDAT
VÍZÁLLÓSÁG
A legtöbb óra rendelkezik valamilyen szintű vízállósággal. Ha az órád nem vízálló, akkor lehet, hogy elbírja a kisebb fröccsenéseket, de ne kockáztass. Ha bőrszíjjal rendelkezik, ne tedd vízbe.
1 ATM / 10 méter Ez az óra nem áll ellen a vízzel való érintkezésnek.
3 ATM / 30 méter Ez az óra könnyedén megbirkózik az esővel és a fröccsenő vízzel.
5 ATM / 50 méter Ez az óra biztonságosan viselhető zuhanyzás vagy úszás közben.
10 ATM / 100 méter Ez az óra elég vízálló a sznorkelezéshez.
20+ ATM / 200+ méter Ez az óra biztonságos bármilyen víz alatti tevékenységhez, például a búvárkodáshoz.
Hogyan tisztítsd meg az óratokod
- Ne mozgasd meg a koronát, és ne nyomd meg a gombokat, ha az órád vízzel érintkezik, mert így víz kerülhet az óratokba.
- Ha az órád nem vízálló, mártogass egy vattapamacsot egy tál meleg vízbe, amelybe egy-két csepp kézmosót tettél. Nyomd össze a vattapamacs végét, hogy eltávolítsd a víz nagy részét, és óvatosan dörzsöld át a tokot.
- Ha az órád vízálló, áztass egy puha kendőt egy tál meleg vízbe, amelyhez két csepp enyhe mosogatószert adtál. Csavard ki a víz nagy részét a rongyból, és óvatosan dörzsöld meg vele a tokot.
HOGYAN TISZTÍTSD FÉM ÓRASZÍJAD
Ha fém órád elvesztette fényét, visszanyerheti azt egy speciális ékszertisztító mikroszálas kendővel történő polírozással.
- Óvatosan töröld le a szíjat és a tokot, hogy eltávolítsd a szennyeződéseket, port vagy ujjlenyomatokat.
- A nehezen hozzáférhető területekhez, például gravírozásokhoz, élekhez és egyéb apró helyekhez használj puha fogkefét.
- Tisztítás után mindig szárítsd meg az órát puha ronggyal vagy törölközővel, hogy eltávolítsd a szennyeződéseket, és megakadályozd a vízfoltok vagy foltok kialakulását.
Hogyan ápold a karórád
- Tárold az órád sötét, száraz helyen, hogy elkerüld a korróziót és a számlap elszíneződését.
- A kvarcórák elemét mindig cseréld ki, amint lemerül. Idővel az üres elem szivárogni kezdhet, ami károsíthatja az óraművet.
- A mechanikus órákat évente legalább két napot használd, hogy megakadályozd a fogaskerekek beragadását.
- 3 évente nézesd meg az órád egy szervizben.
ÁLTALÁNOS ÁPOLÁS
Ökölszabály: Győződj meg róla, hogy az órád az utolsó dolog, amit felveszel, és az első, amit leveszel. - Vedd le az órát, és tárold biztonságosan, mielőtt olyan tevékenységet folytatsz, amely károsíthatja azt. - Vedd le az órát minden olyan tevékenység előtt, amely izzadással járhat. - Vedd le, mielőtt lezuhanyoznál, fürödnél vagy úszni mennél. - Vedd le főzés vagy takarítás előtt. - Vedd le lefekvés előtt. - Ne tedd ki órád vegyi anyagoknak, például kölninek, naptejnek, parfümnek, klórnak, hajzselének stb., mivel ezek elszínezhetik vagy elhalványíthatják a felületét. - Igyekezz órád külön, puha tokban tárolni, hogy elkerüld a karcolódást. - Ha az órádon zár vagy kapocs van, zárd be, hogy ne tekeredjen össze. - Tárold órád száraz, sötét helyen, és kerüld a hőingadozást.
HOGYAN KELL BEÁLLÍTANI EGY FÉM SZÍJAT CSATSZEMEKKEL
A nyilakkal ellátott csatszemek eltávolíthatók. A nyilak mutatják, hogy a tűket melyik irányba kell tolni.
- Használj egy tűkinyomót, és távolítsd el az első tűt. Tedd félre.
- Döntse el, hány láncszemet szeretnél eltávolítani, majd nyomd ki a megfelelő tűt.
- Távolítsd el a nem kívánt szemeket. Minél több láncszemet távolítasz el, annál rövidebb lesz a szíj.
- Csatlakoztasd a fennmaradó láncszemeket, és helyezd be a tűt az összekapcsoláshoz.*
*Szükséged lehet egy kis kalapácsra, hogy segítsen a tűt a helyére nyomni.
FINOMBEÁLLÍTÁS A KAPOCS MOZGATÁSÁVAL
A hossz finom beállításához a kapocs tűinek segítségével nyomd be a tűt az egyik oldalon, és a kapcsot kissé mozdítsd el, hogy rögzítsd a helyére.
Ismételd meg a folyamatot a kapocs másik oldalán.
Csúsztasd a kapcsot, amíg a tűk a kívánt lyukakba nem kerülnek.
Hogyan lehet eltávolítani egy óraszíjat és kicserélni egy újra
Az óraszíj eltávolításához és cseréjéhez a következőkre lesz szükséged:
- Az óra - A csere óraszíj
- Egy puha felület, például egy rongy, póló vagy egérpad
Szükséged lehet még:
- Egy rugós rúdszerszámra
- Vagy egy éles, hegyes tárgyra
HOGYAN TÁVOLÍTSD EL AZ ÓRASZÍJAT
- Helyezd az órát puha felületre. Ez megakadályozza, hogy megkarcolódjon vagy megsérüljön.
- Ha az órád alján gyorskioldós peckek vannak, nyomd befelé a kis kart a szíj kioldásához.
- Ha az órád fúrt fülekkel rendelkezik - a füleken lévő kis lyukak, amelyek az óra fő tokjából nyúlnak ki - akkor egy éles, hegyes tárggyal nyomd be a rugós rudat, és old ki a szíjat. Vigyázz, hogy a rugós rúd ne csússzon ki a szíjból és ne vesszen el.
- Ha az óraszíj egyikkel sem rendelkezik, használj rugós rúdszerszámot. Ez egy kis, V-hegyű szerszám. Használd a rugós rúd összenyomásához a szíj alján, jobb oldalon, a fülek között. A szerszámmal nyomd lefelé a rugós rudat, hogy a szíj kioldódjon.
HOGYAN CSERÉLD LE AZ ÓRASZÍJAT
Először is ellenőrizd új karórád tokfül szélességét, hogy az 22 mm-e. Megtalálod összes óraszíjunkat itt. A szűrők segítségével válaszd ki a megfelelő szélességet, hogy lásd karórádhoz tartozó választékunk.
Ha a csere óraszíj rendelkezik gyorskioldós peckekkel, nyomd befelé az apró rudat, és helyezd a helyére a fülek közé. Érezni fogod, hogy “beakad” a helyére. Ha az új szíj nem rendelkezik gyorskioldós peckekkel, használd ismét a rugós rúdszerszámot. Helyezd a pecek egyik végét a helyére, majd a szerszámmal nyomd össze a rugós rudat, miközben a helyére illeszted. Érezni fogod, hogy a szíj a helyére “akad”. Ne feledd, hogy ne siess, és legyél óvatos, hogy ne karcold meg a füleket, és ne sértsd meg az új óraszíjat.
Hibaelhárítás és GYIK
Ha vigyázol az órádra, és megfelelően tárolod, akkor évekig élvezheted a pontos időmérést. De még a lehető legjobb gondoskodás mellett is előfordulhat, hogy az órád időről időre extra figyelmet igényel. Az alábbiakban néhány gyakori problémát mutatunk be. Ha nem találod, amit keresel, ügyfélszolgálatunk csak egy e-mailre vagy telefonhívásnyira van tőled.
Ha az új karórád nem jár, győződj meg arról, hogy eltávolítottad a korona (az oldalsó gomb) és a tok közötti műanyag részt. Távolítsd el, és told a koronát a normál helyzetébe.
A hirtelen becsapódás okozhatott tengelytörést. Ha ez a helyzet, akkor szakemberre van szűkséged a javításhoz vagy a cseréhez.
A legjobb módja annak, hogy megakadályozd a víz bejutását az óra tokjába, hogy soha ne működtesd a gombokat, és ne forgasd vagy húzd ki a koronát nedves körülmények között. Még ha az órád vízálló is, a nedvesség bejuthat a tokba, mivel ezek az alkatrészek mozognak. Mindig győződj meg róla, hogy a koronát megfelelően lezárod, mielőtt víznek tennéd ki az órádat.
Ha a kristály belsején cseppek képződnek, vagy a kristály ködösnek tűnik, nyisd ki a koronát, és helyezd az órát közvetlen napfénybe úgy, hogy a korona felfelé nézzen, a számlap pedig a nap felé. Hagyd így néhány órán keresztül. Ha ez egy kvarcóra, és megállt a működése, akkor a szerkezet javíthatatlanul megsérülhetett. Vidd el a helyi szakemberhez diagnosztizálásra és javításra.
Az automata órák önfelhúzósak, és a felhúzáshoz fizikai aktivitás (mozgás) szükséges. Ha nem mozogsz eleget, az óra nem tud energiát gyűjteni a működéshez. Ha hosszabb ideig mozdulatlanul vagy, óvatosan húzd fel a koronát, amíg enyhe ellenállást nem érzel, és állj meg.
Minden automata óra lemerül, ha nem mozgatod. Általában 36-48 óra elteltével felhúzódnak és leállnak. Tárold automata órádat egy órafelhúzó tokban, hogy mozgásban tartsd. Ne feledd, hogy a tartalék energia lemerülése nem rossz dolog, és nem károsítja az órádat.
Az automata órákat fel kell húzni ahhoz, hogy működésbe lépjenek, vagy úgy, hogy viseljük őket, miközben mozgásban vagyunk, hogy felhúzzuk a főhajtóművet, vagy kézzel elforgatjuk a koronát. Ha az órád teljesen fel van húzva, de lassan jár, akkor lehet, hogy itt az ideje egy karbantartási ellenőrzésnek. Javasoljuk a helyi szakember által elvégzett ellenőrzés elvégzését.
Az óra lassúságát, vagy megállását okozhatja ütés, mágnesesség, hőmérséklet vagy akár az életkor is. Az óráknak is szükségük van olajozásra a zavartalan működéshez. Fordulj a helyi szakemberhez a probléma pontos megállapításához.
Számos oka lehet annak,hogy az órád siet. Lehet, hogy leesett vagy mágnessel került kapcsolatba. Mindkettő kimozdíthatja a hajszálrugót. Egy helyi szakember diagnosztizálhatja és orvosolhatja a problémát.
2 ÉV GARANCIA
Ahhoz, hogy az órára vonatkozó garancia érvényben maradjon, ne tedd ki az órát a névleges határértéket meghaladó vízmélységnek, és mindenképpen őrizd meg a számlát.
Egyéb kategóriák
Azt hitted csak karórákat árulunk? Több, mint 6 000 termékünk van 21 kategóriában férfiaknak. Fedezz fel párat alább.