Hogyan rétegezd nyakláncaid
Anélkül, hogy túltolnád
A könnyed megjelenéshez erőfeszítésre van szükség. Tudjuk, hogy ez ellentmondás, de higgy nekünk, még csak most jön a java.
Miközben az alábbi szabályokat olvasod, ne feledd, hogy bár a szabályok azért vannak, hogy megszegjük őket, ha megismered őket mielőtt belekezdenél, az fogja a különbséget adni aközött, hogy szándékosan szállsz szembe velük vagy véletlenül botladozol.
1. szabály: fontold meg öltözéked
Gondolj felsőd nyakkivágására úgy, mint a rétegek egyik elemére. Egy v-nyak vagy nyitott ing ugyanolyan élt képez, mint egy medálos nyaklánc, de egy "U" alakú lánc vizuális káoszt okozhat. Ha v-nyakú felsővel viselsz láncot, győződj meg róla, hogy elég mélyen lóg hozzá, hogy ne essen egy vonalba a kivágással. Egy kerek nyakkivágás általában elég közel fekszik nyakadhoz, így biztonságosabb a rétegezéshez.
A legbiztonságosabb választás egy kerek fekete nyakkivágás, amely üres színpadot biztosít a nyakláncok ragyogásának. Kerüld a feltűnő mintájú vagy figyelemfelkeltő képekkel ellátott felsőket, mivel ezek ütközhetnek rétegeiddel.
2. szabály: válassz egy központi elemet
Nem számít hány nyakláncot akarsz egyszerre viselni, kelleni fog egy központi elem. Ez a nyaklánc lesz a rétegek középpontja, a többi pedig támasztékként szolgál majd. Ha két láncot viselsz, ez valószínűleg a vastagabb vagy a vizuálisan feltűnőbb lesz. Ha medálos nyakláncokat és láncokat vegyítesz, a medál fogja a legtöbb figyelmet kapni, szóval válassz egy vékonyabb láncot mellé, hogy kiegészítse azt.
Kerüld a nyilatkozattevő termékeket a rétegekben. Maga a rétegezés egy nyilatkozattétel. Egy ilyen nyaklánc úgy lett tervezve, hogy önmagában viseld és egyértelmű üzenetet közvetítsen. Bármilyen kiegészítés összezavarja ezt az üzenetet és egyszerűen túl sok lesz.
Több információért, hogyan válaszd ki a neked megfelelő nyakláncot, keresd fel a tökéletes útmutatónkat férfi nyakláncokhoz.
3. szabály: színek összeillesztése
A fémeknek illeniük kell egymáshoz. Lehetőleg mindegyiknek. Ha arany karórát viselsz, legyenek gyűrűid és nyakláncaid is arany színűek, de még az övcsatod is. Ez különösen fontos, ha a kiegészítők közel helyezkednek el egymáshoz. Miután kiválasztottad a központi elemet, a többi rétegnek illeszkednie kell hozzá.
Válassz olyan kiegészítőket, amik kiegészítik a bőrtónusod. Az arany tónus és a meleg színek remekül kiegészítik a meleg bőrtónust, az ezüst és a fegyverszürke pedig, tökéletesen illik a hideg bőrtónushoz. Ugyanez vonatkozik a kiválasztott rétegekre is. Próbálj meleg színeket meleggel és hideget hideggel rétegezni. A fekete, mint mindig, mindenhez illik.
Az egyetlen kivétel, amikor a központi elemben két színű fém található dizájnjából fakadóan, mint a mi többrétegű medálos keresztes nyakláncunk. Így sokkal megfontoltabbnak tűnnek a rétegek, ha illeszkednek a központi elem színeihez, és így kevésbé tűnik véletlennek a fémek keverése.
4. szabály: variáld a hosszokat és textúrákat
Ha több azonos hosszúságú nyakláncot viselsz, az nem csak az összegabalyodás biztos receptje, de a legjobb esetben is optikai illúziónak tűnik. A legvalószínűbb azonban, hogy teljes káoszt eredményez. 5-10 centiméteres távolságokat tarts két réteg között, ha 3 vagy 4 nyakláncot viselsz ez lehet kevesebb. Több rétegben a visszafogottabb termékek kerülhetnek közelebb egymáshoz, de a nehéz láncoknak és medálos nyakláncoknak szüksége lesz egy kis térre. A rétegeket arra használd, hogy az arcod és az alsó réteg közötti teret szemet gyönyörködtető elemekkel töltsd ki.
Ha csak azonos hosszúságú nyakláncaid vannak, akkor egy kis trükkel rétegeket hozhatsz létre velük - erről alább olvashatsz bővebben.
A láncoknak számos formája lehet, a vizuálisan legvonzóbbak pedig azok, amik variálják ezeket. A kötél lánc és egy tengerészlánc például szépen kiegészítik egymást és kifejezetten tengeri hangulatot kölcsönöznek a rétegeknek.
5. szabály: irányítsd a tekinteteket
A nézelődők tekintetét a rétegeid központi eleme fogja bevonzani. Ha jóképű arcodra szeretnéd felhívni a figyelmet, a legfelső réteg legyen a központi elem. Ha lenyűgöző mellizmaidat akarod kiemelni, akkor a legalsó réteget válaszd, ami 5 centiméterrel lógjon a mellbimbóid közötti vonal alatt.
Ha hangsúlyozni szeretnéd széles vállaid és viszonylag keskeny derekad, válassz egy alacsonyan lógó medálos nyakláncot.
6. szabály: a kevesebb néha több
Egy újabb csodás ellentmondás. Szó szerint azt mondtuk, hogy viselj több nyakláncot...
Bár tényleg így van, csak Mr. T mutat jól, ha mellkasának minden centiméterét arany borítja. Egy vastag lánc mindent elnyom maga körül, így a visszafogottabb elemek eltűnnek. A nyakláncok rétegezésekor válassz visszafogottabb darabokat, vékonyabb láncokat és kisebb medálokat. A központi elemnek "közepesen" figyelemfelkeltőnek kell lennie, minden másnak ezt kell visszafogottan kiegészítenie.
7. szabály: nincsenek szabályok
Most, hogy ismered a szabályokat, menj és ferdítsd meg őket. Kísérletezz velük. Nézd meg hol a határ és hol tudod őket friss és izgalmas alkotásokká változtatni. Oszd meg velünk legjobb (és legrosszabb) stílusaid Instagramon a #TrendhimTribe hashtaggel. Alig várjuk, hogy lássuk, mivel rukkolsz elő.
Egyforma hosszúságú nyakláncok rétegezése
*Csak akkor működik, ha a zárak kompatibilisek egymással
- Vegyél két nyakláncot és rögzítsd egymáshoz végeiket.
- A csatlakozópontot helyezd a nyakad hátuljára, a szabad végeket pedig terítsd vállaidra.
- A bal véget fogd meg jobb kezeddel, a jobb véget meg a ballal.
- Vezesd a szabad végeket a nyakad mögé és rögzítsd őket egymáshoz.
Most közelebb vagy távolabb tudod mozgatni a két zárat egymástól, hogy beállítsd a távolságokat.